Telewizja cyfrowa – instalacja usługi

Pierwszym krokiem który warto wykonać, przed zgłoszeniem chęci kupna usługi dostępu do telewizji cyfrowej jest sprawdzenie tego czy w miejscu naszego zamieszkania mamy dostęp do sieci kablowej. Obecnie taka forma jest absolutną podstawową, tak więc antena satelitarna zostanie zaproponowana tym klientom w przypadku których nie ma możliwości podłączenia do sieci kablowej.

Część oparta torów może nie mieć nawet w swojej ofercie instalacji usługi w takim właśnie wariancie. Jeśli jednak okaże się, że antena satelitarna jest niezbędna i możliwe jest zamówienie usługi wraz z jej instalacją to warto zwrócić uwagę na ewentualne koszty, które mogą być wyższe niż przy podłączeniu klienta do sieci kablowej.

Kablowa telewizja cyfrowa

Pojawić mogą się także koszty związane z zakupem sprzętu, czyli samej anteny satelitarnej. Mniejszy problem mogą mieć te osoby, które już taką antenę posiadają. Zdecydowanie prostsze i szybsze jest podłączenie do sieci kablowej, które wykonuje się dosłownie w kilkanaście minut. Firmy oferujące dostęp do kablowej telewizji cyfrowej realizują to zadanie we własnym zakresie. Klienci często nie muszą za podłączenie płacić lub też są to kwoty niewielkie. Wynika to na ogół jednak z promocji oferowanych przez operatorów, na co także warto jest zwracać uwagę. Może się bowiem okazać, że za możliwość podłączenia do sieci kablowej także będzie trzeba uiścić sporą opłatę. Normą jest brak pobierania opłat przez samych instalatorów.

Zobacz też: http://www.upc.pl/telewizja/analogowa/

Koszty instalacji kablówki

Ewentualne koszty podłączenia do sieci kablowej doliczane są do pierwszej faktury którą zapłacić będzie musiał klient. Często też okazać może się, że jeśli w danym mieszkaniu instalowana była już kiedyś taka usługa to odpada konieczność wykonania wielu rodzajów prac instalacyjnych. Może to nie wpłynąć co prawda na koszty instalacji kablówki w naszym domu, ale na pewno skróci to czas potrzeby do wykonania prac instalacyjnych. Jednym z elementów instalacji też także odpowiednie skonfigurowanie i uruchomienie urządzenia w tym przypadku także dekodera telewizji cyfrowej. Można więc też od razu sprawdzić czy mamy dostęp do wykupionego pakietu telewizyjnego, aczkolwiek niekiedy proces aktywacji może potrwać nawet do kilku godzin.

Podobne wpisy:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>