Nagrywanie programów w telewizji cyfrowej

Kiedy wykupuje się specjalny pakiet dostępu do telewizji cyfrowej, zwykle od operatora otrzymujemy specjalny dekoder ,który może być wyposażony w nowoczesną nagrywarkę. Możliwe jest nagrywanie czy nawet programowanie nagrywania wybranych programów telewizyjnych. Nie jest to jednak bynajmniej tylko cecha komercyjnych dostawców.

Także w przypadku naziemnej telewizji cyfrowej mamy możliwość skorzystania z takich funkcjonalności, o czym nie każdy wie. Tutaj dochodzimy do kwestii różnic dotyczących funkcjonalności dostępnych dekoderów telewizji cyfrowej. Widzowie mogą zdecydować się na taki dekoder dvb-t który będzie umożliwiał rejestrowanie wybranych przez widza programów telewizyjnych.

Wiąże się to oczywiście z wyższymi kosztami, ale funkcjonalność jest praktycznie dokładnie taka sama jak w przypadku gdy korzystać będziemy z na przykład z kablowej telewizji cyfrowej. Nagrywanie możliwe jest zarówno na dysk twardy jak i na przenośne dyski które można do dekodera podłączyć. Co za tym idzie widzowie mają też możliwość zatrzymania w dowolnej chwili oglądany program telewizyjny.

Jest to oczywiście funkcjonalność z której jak najbardziej warto skorzystać, zwłaszcza, że po dokonaniu cyfryzacji, oferta programowa telewizji cyfrowej staje się coraz bardziej ciekawa dla samych użytkowników. Przybędzie więc liczba programów, które chcielibyśmy nagrać, tak więc warto rozważyć zakup takiego dekodera. Poza tym wiąże się z tym jeszcze jedna, dodatkowa funkcjonalność. Mianowicie jest to możliwość zatrzymania aktualnie oglądanego programu telewizyjnego. Czas takiej pauzy też może być ograniczony, aczkolwiek z pewnością przyda się w razie typowych przerw, które mogą pojawić się podczas oglądania telewizji cyfrowej. Ogromną zaletą jest tutaj także prostota obsługi. Dostęp do takich funkcji uzyskuje się zwykle po porostu po naciśnięciu przycisku na pilocie telewizora. Samemu można zresztą także zaplanować to co chcemy nagrać. Dokładnie tak samo jak ma to miejsce w ofercie komercyjnych dostawców telewizji cyfrowej.

Podobne wpisy:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>