Kategorie kanałów telewizyjnych

W telewizji cyfrowej wprowadza się wiele nowoczesnych rozwiązań które maja na celu ułatwienie życia użytkownikom. Jednym z takich elementów jest chociażby pogrupowanie programów telewizyjnych i podzielenie ich na specjalne kategorie. Widzowie co prawda nadal mają możliwość samodzielnego pogrupowania programów telewizyjnych wedle swojego własnego uznania, ale dostępność różnego rodzaju kategorii tematycznych jak najbardziej może to zadanie ułatwiać.

Podział widoczny może być już w samej numeracji programów telewizyjnych. W każdej sieci kablowej wyglądać może to nieco inaczej podobnie też jak spotkać można się będzie z co najmniej kilkoma różnymi kategoriami tematycznymi oferowanych widzom programów telewizyjnych.

Przeszukiwanie programów telewizyjnych

Warto jest z tym podziałem dokładniej się zapoznać, co na pewno ułatwi przeszukiwanie programów telewizyjnych. Kiedy podział jest zapewniony przez operatora, wtedy też użytkownicy mogą mieć kilka dodatkowych możliwości związanych z obsługą takich programów telewizyjnych. Przykładem jest chociażby możliwość wybrania określonej kategorii już po naciśnięciu zaledwie jednego przycisku na swoim pilocie telewizyjnym. Dotyczy to nie tylko samego oglądania programów telewizyjnych, ale także i możliwości podziału ich na stosowne kategorie w momencie korzystania z przewodnika po programach telewizyjnych. Jak widać jest to dosyć dobry wybór praktycznie dla każdego zainteresowanego użytkownika.

Zobacz też: http://www.upc.pl/telewizja/

Programy sportowe

Taka funkcjonalność zapewniana jest przez samego operatora, jest wiec niezależna od rodzaju posiadanego dekodera telewizyjnego. Może natomiast okazać się co najmniej praktyczna w przypadku gdy użytkownik zdecyduje się na wyszukanie programów tylko z jednej określonej kategorii. Mogą być to na przykład sportowe programy. Ilość kategorii także uzależniona jest od tego z jakiej dokładnie sieci będziemy korzystali. Na pewno jednak powinniśmy spodziewać się przynajmniej kilku najbardziej podstawowych kategorii programów telewizyjnych oferowanych przez danego operatora. Przy takim podziale programów telewizyjnych w wielu przypadkach tworzenie własnych list programowych nie jest nawet konieczne.

Podobne wpisy:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>